Zawsze ciekawie jest przewidywać co będzie hitem następnego roku w przemyśle. W tym artykule po krótce opiszemy co będzie, a popularne, a co nie w przemyśle monitoringu i kamer IP w roku 2013.

Oczywiście nie jest od tak sobie wymyślanie co będzie, a co nie. Wiele przedsiębiorstw ma bardzo ograniczony budżet na takie instalacje, dlatego warto montować jak najtańsze w utrzymaniu i najlepsze systemy zabezpieczeń.

1. Skup się na integracji monitoringu z system „inteligentny budynek”

Innymi słowy najlepiej, żeby twoje miejsce pracy było przystosowane do otoczenia. Co to oznacza? Kamery IP mają o wiele większe możliwości w programowaniu ich. Można im wgrać komendy, dzięki którym będą obracały się o danej godzinie, albo zmieniały punkt widzenia co jakiś czas.

2. Zarządzanie informacjami systemów zabezpieczeń

Należy skupić się na tym by urządzenia, które zostaną zakupione były ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że jeśli na przykład jeśli jeden z alarmów przeciwpożarowych wykryje pożar to wiadomość o tym dotrze także do każdego innego alarmu w budynku (nie koniecznie pożarowego), który także zacznie sygnalizować niebezpieczeństwo.

3. Zapisywanie wideo/audio nie tylko na rekorderze

Warto pomyśleć o tym by w kamerze także było miejsce na kartę SD, która będzie zapisywała filmy. W momencie awarii może to uratować niezbędne dowody.

4. Aplikacje na komórkę robią się popularne

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się mobilna widoczność przez kamerę. Jest to bardzo dobra opcja, gdyż można w każdej chwili mieć podgląd na miejsce gdzie są rozstawione kamery, a poza tym dysponujemy kolejnym dyskiem pamięci dla dowodów, czego nigdy za mało.

5. Tele-obecnościowe Roboty

Rozwijając temat kamer IP, najnowszym eksperymentem są właśnie Tele-obecnościowe Roboty. Jest to najzwyczajniej robot z ekranem i kamerą. Dzięki takiemu urządzeniu, nie tylko będziesz mógł oglądać co się dzieje w twojej firmie, ale także się po niej przejść! Polecamy takie urządzenie dla znacznie większych firm.

6. Połączenie IP kamer z YouTubem

Jest to kolejne zabezpieczenie przed utratą danych. Kamera IP ma przypisane do siebie konto na YouTube i nagrywając wideo, wstawia je na serwer internetowy.

7. IP kamera w „chmurze”

Wszyscy już o tym słyszeli i widzieli. Ten system ma dwa zastosowania po pierwsze przechowuje nagrania w bezpiecznej „chmurze”. A po drugie udostępnia widoczność obiektu na cały świat. Platforma jest już całkiem popularna i warto z niej korzystać.

Źródło:http://www.networkwebcams.co.uk/blog/2013/01/23/top-7-ip-camera-surveillance-trends-in-2013/